Efektivní pěstování rostlin vyžaduje spoustu chytrých investici a nákladů. Naštěstí dnes statkáři mají na dosah ruky hodně skvělých vynálezů, které nejen zjednodušují práci na poli, ale rovněž výrazně snížují spotřebu vody, chraní životní prostředí a šetří finanční prostředky.

osiedle

Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.

Nezbytným elementem vybavení každé moderní farmy jsou rozhodně různé typy nádrží. Při pěstování zeleniny a obilí se totiž používá mnoho směsi, které je třeba někde skladovat.
Nikdo si dnes nedokáže představit výnosné pěstování zeleniny či obilí bez hnojiv, čili směsi látek, kterých hlavním účelem je dosažení maximální rychlosti růstu rostlin a úrody bez vady na kráse. Hnojivá můžeme rozdělit do několika skupin: jsou tekutá a tuhá, statková a Průmyslová, jednosložková a vícesložková, kyselá, zásadITá či neutrální. Bezpečné skladování a přepravování tekutých hnojiv umožňují speciální nádrže. Stacionární nádrže se vyrábí především ze smaltovaných plechů, zatímco převozní nádrže jsou nejčastěji vyráběný z kvalitního plyethylenu, který je trvaly a odolný proti korozi vyvolávané močovinou z hnojiv. Převozní nádrže jsou velmi lehké, díky čemu přeprava hnojících směsi je snadnější.
tkanina

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Každé moderní hospodářství mělo by být rovněž vybavené nádrží na dešťovou vodu. Tyto nádrže mají za úkol sbírat srážkovou vodu, kterou lze potom použít na zalévání naší zahradky.
V nabídce specializováných obchodů jsou k dostání plastové nádrže, nádrže z betonu a z sklolaminátu, přičemž odborníci jsou shodní: nejlepší variantou je rozhodně první ze zmíněných typů. Plastové nádrže jsou mnohem lehčí než ty vyrobený z betonu, mají opravdu velkou životnost a jejich instalace je velmi jednoduchá. Investice do plastové nádrže na srážkovou vodu se určitě vyplatí!