Chceš mít výjimečný byt? Rád experimentuješ a aranžuješ obytné prostory? Máš rád nevšední dekorační předměty a nápadité bytové doplňky? Fototapety určitě Tě zaujmou!

Co to jsou fototapety a kde je možné je je sehnat?

fototapety do ložnice

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
Pod pojmem “fototapety” se skrývají velkoformatové fotografie, nebo geometrické vzory natištěné na papírovém, nebo vliesovém základě, které fungují jako standardní tapety. V poslední době velký úspěch mezi českými uživateli sklízí zmíněné vliesové fototapety. Jejich lepení je totiž velmi jednoduche – lepidlo se nanáší pouze na zeď. Kromě toho tento druh fototapet je omyvatelný, trvalý a mnohem odolnější proti opotřebení než tradiční papír, což je velmi důležité v případě fototapety do koupelny. Fototapety se hodí k různým povrchům – můžeme je lepit na zeď, sádrokartony či betonové panely. Obrovským plusem fototapet je také rozličnost barev, vzorů a motivů. V prodejnách s bytovými doplňky a tiskarnách zaměřených na velkoformátový tisk čekají na nás stovky různých fototapet – nám zbývá jen zvolit ten nejvhodnější vzor.
Nejpopulárnější vzory fototapet
fototapety do koupelny

Źródło: http://www.sxc.hu/
Fototapety mají mnoho výhod. Díky nim můžeme snadno oživit každý pokoj, opticky zvětšit prostor, anebo úplně změnit atmosféru našeho bytu. Pokud plánujeme nákup fototapety, musíme pečlivě vybrat její materiál a vzor. Fototapety do ložnice měly by být elegantní, laděné do neutrálních vzor a odstíny šedé, bledomodré či světle zelené barvy určitě promění naší ložnici v opravdovou odpočinkovou místnost –

V případě, že hledáme fototapetu do kuchyně můžeme vybrat něco barevnějšího. V nabídce tradičních a Internetových prodejen jsou desítky fototapet s rostlinnými motivy ve šťavnatých barvách. Do kuchyně se rovněž hodí fototapety se vzorem zeleniny.