V dnešní době už asi každý ví, co jsou fototapety a jak široké dávají možnosti v aranžaci prostorů. Díky nim absolutně obvyklý a nenápaditý prostor může získat velice vynikající a malebný styl, a vzhledem k široké nabídce látek, fototapety mají možnost být připevněné nejen v obývaku nebo soukromém pokoji, ale rovněž v prostorech náchylných na vliv vody – například záchod buď kuchyni. Z toho důvodu určitě stojí to za to, postárat se o krásný styl dosažitelný díky fototapetám – díky ním každý může mít na stěně ve svém prostoru co si pouze přeje.

Kuchyně designer

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Během výběru dekorací pokoje pro teenagera stojí to za to, pamatovat, že v dnešní době fototapety grafiti lámou rekordy popularity – zvláště, když puberťák se zajímá o rap nebo malování tou technikou. Takové fototapety jsou stejně odolné jako pravdivé grafiti, neničí stěny a neobsahuje nepřijemně voníce látky přitomné v některých neodborných sprejích. Rodiče také nemusejí se obávat, že malba pravdivého grafiti bude neúspěšná a například barvy nebudou slušit buď zbytek vyteče dolů. Rozhodně fototapety grafiti jsou skvělou volbou nejenom pro teenagery, ale pro každého, kdo má rád kulturu hiphopovou, a zvláště style wildstyle, brush anebo wholecar – jsou to vzory fototapet s grafiti obvykle nabízené v obchodech s dekoracemi. Prostor se vzorem grafiti stojí to za to, spojit s moderním nábytkem, tř. v industriálním stylu; zajímavě budou vypadat dekorační přílohy které navazují na motivy vinylových desek, mikrofonů buď rozmanité nápadité designerské doplňky – Demural.

grafitti

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Kromě stylu hip-hop docela populární jsou dekorace v tematice sportu. Jsou to např. plakáty (také ve velkých rozměrech), designerský nábytek, dekorativní přílohy navazující do tvaru míčů na kopanou nebo na košikovou, ale kromě toho stojí být si vědom, že fototapety sport je také trefa do černého pro milovníky sportu. Témata takových fototapet jsou různorodá – jsou to fotky surfařů, míčů anebo i jiných známých sportovců. Každá dekorace pokoje která sluší zájmům bydlicího způsobí skvělou náladu – a je to vždycky vážné během aranžmá prostoru. Kromě toho novodobé fototapety přispívají k tomu, že pokoj pozitivně může se líšit od ostatních –