Během obnovy bytu trefou do černého bude přemýšlet o tom, co se tamhle bude nacházet. Díky tomu je možné posuzování toho, jaký typ podlahy bude nejlepší, jaká plocha zdí bude prázdná, kolik volných čtverečních metrů zůstane v prostoru. Přes své zdání, již to dává několik pozoruhodných informací, protože stojí to za to, vybrat takové barvy a výzdoby stěn, jež sluší ploše – světlé barvy, takové jako například bílá, žlutá nebo světlé modrá vizuálně zvětšují plochu, a velmi intenzivní – můžou vypadat pozoruhodně a dávat zvláštní rys, ale můžou také zmenšit prostor.

plochý

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Zejména takovým barvám, jako např. červená nebo intenzivně modrá, stojí to za to, dát si pozor. Intenzivitu stojí to za to, také přizpůsobit k světlu – v temném pokoje lepší volbou budou určitě světlé a jemné barvy, a pozoruhodný rys můžeme obdržet díky kouzelným doplňkům a designerskému nábytku. Jestli se ukáže, že hlavní zdroj světla není silný, skvělou volbou bude nainstalovat několik menších – například v formě na stěny buď stojících lamp.

Kromě barvy, stojí to za to, přemýšlet i dekorace. Můžou ony i zvětšit pokoj anebo ho zmenšit; záleží to nejenom na jejich ploše, ale také hustotě vzoru. Stěny v pruhy a s tečkámi ve stylu retro jsou dnes populární, ale bohužel sluší pouze velkým prostorům – když někdo by chtěl zvětšit prostor, ale bez vjemu holých stěn, může zvolit větší vzory, ale které se nachází v jakési vzdálenosti od sebe, zvolit fototapetu s krajinomalbou, buď prostě závěsit obrázek. V dnešní době je tolik zajímavých výzdob na stěny, že asi každý může nalézt něco perfektního, co bude slušet nejenom osobnímu vkusu, ale také pravidlům aranžmá interiéru. Velice velkým zájmem zákazníků se označují fototapety a dekorace ve stylu retro anebo industriálním – hlavně, protože dávají prostorům celkovou proměnu.

V ohledu volby podlahy stojí to za to, přemýšlet, jaká bude funkce toho pokoje. V kanceláři a jiných pracovních místech průměrné linoleum není již populární – pravdivý pocit odbornosti dávají dřevěné panely a subtilní keramika. V dětském pokoji, a někdy také obývacího pokoje doporučované jsou měkké textury – hezký koberec anebo stylové krytiny budou nejlepším nápadem. V kuchyni a koupelně nejdůležitější je funkčnost, a proto podlaha musí být jednoduchá k čistění a voděodolná – keramika je i tam doporučená.