Když – například vzhledem k stěhování domu – chcete krásně vybavit obývací pokoj, nejlepší nápad je rozhodnutí o tom, který styl bude přitomný v pokojech. Během zařízení domu například pečovat nejen o použitelnost, ale také o krásný a přátelský vzhled – a v tomto ohledu jen málo stylů se může rovnat shabby chic. Je on nyní docela populární z několika důvodů, ale hlavní je nádherné spojení funkčnosti s hezkou estetikou.

interiér

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
O pohodlí použití nábytku ve stylu shabby chic stojí to za to, se přesvědčit na vlastní oči – odborně aranžovaný obývak ve stylu shabby chic je schopný přesvědčit také největší skeptiky. Nábytek shabby chic jsou teď doporučováné odborníkami z celého světa, také ČR a často takové zařízení je inspirované mnohými prjekty odborných designerů. Kvalitní valendy, krásné skříně, pozoruhodné židle, dekorace oken, elegantní zrcadla, a možná něco ještě jiného? Aby Vaše volba byla trefná, stojí to za to, prohlížet fotografie, poznat triky samých aranžérů a se seznámit s podníky , které prodávají stylové zařízení do bytu.

Tipy pravdivých expertů jsou vždy velice nápomocné a zajímavé – oni umějí důkladně odpovědět i na nejtěžší otázky kupujících. Před nákupy nejlépe mít jakousi představu o tom, jak bude vypadat obývací pokoj a udělat selekci povinných vlastností nábytku, rolet, koberců a dekorací. Spojení jedinečný design s praktičnosti není sice triviální úkol, ale je on absolutně proveditelný – během výběru zařízení shabby chic nejlépe brát v úvahu ten činitel, aby samá činnost nákupu netrvala docela dlouho.

Nádherný nápad je i dozvědět se, jaké jsou nové trendy ve výzdobě obývaků – tímto způsobem je možné poznat několik zajímavých triků dekorování obývacích pokojí. Výzmamné časopisy o designu aranžaci domů a různorodé webové stránky jsou i skvělé zdroje informací. Když Vaše rozhodnutí je estetika shabby chic v obývacím pokoji, potřebujete přede vším výbrat zařízení nejenom podle vzhledu – na první pohled nějaký nábytek nebo záclony můžou vypadat unikátně, ale jejich kvalita není už tak dobrá. Rozhodně nejlepší zařízení se označuje velkou trvalosti – především nábytek musí být aspoň trochu odolný proti vodě. Vhodné řešení je řidit se opatrnosti a estetickým vkusem, aby být si jistý, že všechno bude v úplném pořádku.