Teď, mezi různými estetiky jež se označují velkým zájmem zákazníků každý může uvidět pozoruhodnou módu na retro. Tento účinek je možné obdržet díky různorodým způsobům, dokonce když jsou používané moderní látky – tř. styl retro dávají dekorační závěsy, okouzlující obrazy a masky, anebo elegatní nádobí a jiné stylové dekorativní přílohy. Nestojí, avšak, podceňovat klíčovou roli, kterou dává i vymalba stěn a účelný nábytek. Proto, během planování vybavení ložnici, stojí to za to, přemýšlet, jak by vypadal styl shabby chic.

nábytek

Autor: Tracey & Doug
Źródło: http://www.flickr.com
Shabby chic se označuje obrovským, skoro barokním počtem výzdob, pocitem umělé starnutí látky, a ještě velice mírnými barvámi. Ten styl může proměnit každou ložnici v nejromantičtější a útulný koutek. Okouzlující také se prezentuje v dětské ložnici pro maličkou holku. Je to ve velkém měřitku nejlepší volba pro ty osoby, které mají radé estetika 19. století, “lolita“, nebo jednoduše něco nápaditého.

Charakteristické dekorativní přílohy pro shabby chic jsou nábytek zdobený technikou decoupage, hezké porcelánové panenky, široké závěsy, bohatě zdobené noční skřínky a krásný porcelán. V shabby chic je důležitý přístup k látce – je velice klíčové, aby každé textury, zejména nábytku, byly zajímavé a měly svůj individuální rys. Aby tento vjem získat, nábytek a některé dekorační výrobky se potahuje několika vrstvámi barev anebo laku, a tehdy vědomé, pozorné protírání. Díky tomu pravděpodobně není vůbec možné splést ten styl s něčím ostatním.

Ačkoliv nábytek shabby chic na první pohled je velmi citlivý na poškození, je to pouze iluze – soudobá technologie dává mu dobrou úroveň stability a pohodlí, a asi nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice zařízená v této estetice. Perfektně přízpůsobené dekorace a příslušenství shabby chic můžou okouzlit dokonce ohromné skeptiky – rovněž, protože se charakterizují různorodostí a mezi ními asi každý najde něco dobrého pro sebe. Během volby dekorací pro ložnici v estetice shabby chic stojí to za to, být si vědom, že zajímavé príklady hotových prostorů jsou nejednou dosažitelné na – na příklad na profesních stránkách, katalogech a nábídkách obchodů věnovaných populátním dekoracím anebo designu interiérů.